icebreaker “prawda czy fałsz?”

Lodołamaczy nigdy za wiele. Wie o tym każdy trener, który przerobił chociaż kilkaset godzin na sali szkoleniowej. Dawno też nie publikowałem narzędzi “instant” czas więc najwyższy nadrobić zaległości. Jeśli potrzebujecie więcej ćwiczeń tego rodzaju to proszę, dajcie mi o tym znać w komentarzach.

“Prawda czy Fałsz?” to prosty i mocno angażujący icebreaker, w sam raz dla grup, które znają się na stopniu zawodowym lecz nie koniecznie prywatnym. Pozwoli Ci dobrze rozgrzać uczestników i wejść z humorem w warsztat. Nie potrzebujesz do tego ćwiczenia, żadnych rekwizytów – co najwyżej papier i długopisy dla osób, które lubią wszystko notować.

icebreaker

Instrukcja:

1. Poproś, aby każdy z uczestników przygotował trzy, krótkie historie ze swego życia, których na pewno nie znają pozostali uczestnicy. Niech jedna z opowieści będzie zmyślona. Jeśli jest taka potrzeba to rozdaj uczestnikom kartki papieru i długopisy aby mogli zapisać swoje pomysły.

2. Po 2 minutach poproś pierwszą osobę aby opowiedziała swoje historie. Gdy skończy pozostali uczestnicy obstawiają, która jest fałszywa.

3. Gdy fałszywa historia pierwszej osoby zostanie zdemaskowana, poproś kolejnego uczestnika o kontynuowanie ćwiczenia, aż do momentu gdy wszyscy opowiedzą swoje historie.

4. Na koniec możesz nagrodzić jabłkiem, uczestników którzy najlepiej zgadywali co jest prawdą, a co fałszem.

Zabawa gwarantowana. Używam tego lodołamacza regularnie i zawsze zdaje egzamin.

P.S. W zeszłym tygodniu ruszył sklepik blogowy. Jeśli chcesz nagrodzić moją pracę, możesz sprawić sobie gadżet, a tym samym postawić mi piwo. 🙂

P.S.2 Uruchomiłem również listę mailingową (zapisać się można w tym okienku po prawej). Dla subskrybentów przewiduję materiały exclusive.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *